Gmina Niechlów

Przedstawiamy Państwu kolejną sylwetkę Gminy Niechlów – Piotr Atrachimowicz, prezes Stowarzyszenia Triumphator Judo i Jujitsu.

Pan Piotr związany z tą dyscypliną sportu związany jest od 6 roku życia, gdzie po raz pierwszy odbył swój trening z trenerem Panem Remigiuszem Drzewieckim.

Na pytanie skąd wziął się pomysł na stworzenie właśnie klubu Judo i Ju-Jitsu odpowiada:

- Na początku spotykaliśmy się w małym gronie, gdzie trenowaliśmy w celach rekreacyjnych, mieszane sztuki walki. Z czasem grupa się rozrosła, a poziom treningowy pozwalał nam myśleć o startach w zawodach.

Aby móc startować w zawodach trzeba było dopiąć formalności, a przede wszystkim założyć stowarzyszenie. Tak więc w 2014 r. powstał Klub Sportowy Triumphator Judo i Ju-Jitsu.

Jak się dowiadujemy, korzenie judo w Gminie Niechlów, sięgają dużo dalej niż 2014 r. Pan Piotr twierdzi, że zainteresowanie tą dyscypliną sportu zawdzięcza swojemu rodzeństwu, które uczęszczało na treningi.

- Na początku traktowałem to jako dobrą zabawę, a przy okazji rozwijałem swoją sprawność fizyczną oraz uczyłem się zasad i sensu trenowania judo. Z czasem przerodziło się to w pasję i chęci osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Największym sukcesem Pana Piotra jak sam przyznaje jest zdobycie Wice Mistrzostwa Świata w Ju-Jitsu w Hanau (Niemcy) 2007 r., medalu Mistrzostw Europy w Mariborze (Słowenia) w 2008 r. oraz medali Pucharu Europy

i Mistrzostw Polski począwszy od juniora do seniora.

- Każdy ze zdobytych medali to duże poświęcenie i ciężka praca. Do swoich sukcesów zaliczam bezapelacyjnie liczbę osób, która przyszła na treningi i poznała czym tak naprawdę jest ten sport, ponieważ judo to nie tylko sztuka walki.

Osoby, które trenują są bardziej pewni siebie, zdyscyplinowani oraz uczą się szacunku i pokory. Dwóch zawodników dostało powołania na zgrupowania Kadry Narodowej Polski w Ju-Jitsu, a zdobyte 6 medali z Mistrzostw Polski oraz

kilkadziesiąt medali z zawodów międzywojewódzkich, zdobywanych przez moich podopiecznych świadczą o tym jak prężnie działa klub.

Zapytany o to jakie ma oczekiwania i plany wobec klubu odpowiedział, że chce dążyć do zdobywania kolejnych medali przez zawodników na każdym szczeblu. Ma nadzieję, że zainteresowanie sportami walki będzie coraz większe.
Jedną z trudniejszych rzeczy w prowadzeniu klubu, są wszelkie formalności związane z księgowością, uzyskaniem licencji itp. Pan Piotr podkreśla, że bardzo ceni sobie współpracę z Urzędem Gminy oraz dyrektorami szkół, którzy stale

pomagają radzić sobie z tymi trudnościami.

Obecnie klub składa się z dwóch grup – grupa młodsza (do 8 roku życia) prowadzona przez Łukasza Atrachimowicza i grupa starsza (powyżej 8 roku życia) prowadzona przez Pana Piotra. Łącznie jest to 25-30 aktywnych zawodników.

vvv

ppp

ttt

oo