Gmina Niechlów
Pełniący obowiązki wójta Gminy Niechlów Michał Frąckowiak, przewodniczący rady Stanisław Galant, przewodniczący komisji rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska Eryk Mielcarek oraz kierownik RRiOŚ Dariusz Raczycki wzięli 10 grudnia   udział w spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Górze.
Po raz kolejny poruszono temat remontu drogi Siciny – Wioska. Michał Frąckowiak wystąpił z prośbą o przeanalizowanie nośności tej drogi tak, aby dobrać odpowiednią technologię do remontu tej drogi, żeby jak najdłużej służyła mieszkańcom. Jak już wcześniej informowaliśmy, wyraziliśmy wolę partycypowania w kosztach tego remontu. Komisarz gminy prosił również o częstsze wykonywanie ścinki poboczy w szczególności w miejscowościach gdzie nie ma chodników. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy Michał Frąckowiak zwrócił się również z prośbą o to, aby patrole policyjne ze zwiększoną częstotliwością dokonywały kontroli ciężkich pojazdów, które poruszają się po terenie gminy Niechlów drogami powiatowymi. Jest to problem, który został już wielokrotnie poruszany i zgłaszany nam przez mieszkańców.
Nową propozycją z którą wyszedł Michał Frąckowiak jest utworzenie w naszym urzędzie oddziału zamiejscowego wydziału komunikacji tak, aby mieszkańcom było wygodniej załatwiać wszelkie sprawy w zakresie komunikacji przede wszystkim z rejestracją pojazdów.
Ostatnim tematem było wyrażenie woli na przejęcie drogi Łękanów – Niechlów pod warunkiem, że powiat górowski przekaże 1,5 mln zł na przebudowę tej drogi. Szacowana wartość całej inwestycji to koszt ok. 6 mln złotych.

12

11