Gmina Niechlów

Wczoraj Michał Frąckowiak odebrał nagrody, które nasza gmina otrzymała w konkursie prezesa GUS, na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu. Nasza gmina okazała się być jedną z najlepszych w Polsce i najlepszą w województwie dolnośląskim. Konkurs przeprowadzany był w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., podczas którego wszystkie gospodarstwa objęte obowiązkiem spisu – zostały w naszej gminie spisane!
Dodatkowo Komitety Konkursowe w każdym województwie przyznały po jednej nagrodzie specjalnej Prezesa GUS dla gminy najbardziej zaangażowanej we współpracę z urzędem statystycznym, wykazującą największą aktywność wśród społeczności lokalnej. Taką nagrodę otrzymała również nasza gmina. Dyrektor GUS we Wrocławiu dziękowała za współpracę i zaangażowanie naszego biura spisowego podczas trwania PSR i życzyła takich samych wyników podczas zbliżającego się Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który rozpocznie się już w kwietniu.

Nagrodą w konkursie był sprzęt elektroniczny na kwotę ponad 40 tys. zł. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, ale przede wszystkim rolnikom i członkom Gminnego Biura Spisowego za ogromne zaangażowanie podczas trwania spisu.

img_3940

150579286_3939176199467391_7099110895582451950_o